KOTEX DETOX İLE KENDİNİZİ KEŞFEDİN

Bazen hepimizin yeni bir başlangıca ihtiyacı olur. Dolayısıyla hafta sonu taşkınlıklarından sonra kendinizi yorgun hissediyorsanız, sıkılmayın, Kotex®, yaşam enerjinizi bulmanıza yardımcı olmak için yanınızdadır.

Kızlara özel tavsiyelerimiz var. Daha iyi bir sağlık için verdiğimiz ipuçlarına uyun ve anında kendinizi çok iyi hissedeceksiniz!

Meyvelenin

Meyve ve sebzelerin folik asit, potasyum ve sağlıklı bir beden için gerekli diğer vitamin ve mineral oranı doğal olarak çok yüksektir, dolayısıyla her gün en az beş farklı öğün meyve ve sebze yemeğe çalışın. Panik yapmayın, düşündüğünüz kadar zor değil. Bir öğün yaklaşık 80g/3oz kadardır, yani yaklaşık üç servis kaşığı bezelye, bir standart boy kara lahana veya küçük ile orta boy arası bir elma.

 

Egzersiz yapmayı eğlenceli hale getirin
Haftada en az beş kez yarım saat orta düzeyde egzersiz, formda kalmanızı sağlamak ve moralinizi düzeltmek için yeterlidir. Ve günlük hayatınıza uygun faaliyetleri seçtiğinizde, bunları devam ettirme şansınız daha da yüksek olur. O yüzden biraz hayalinizi kullanın, ister bir dövüş sporuna başlamak, isterse de göbek dansına el atmak, seçiminiz ne olursa olsun sizin seçiminizdir!

Cilt bakımınızı tazeleyin
İster inanın ister inanmayın, kuru cildi fırçalamak, lenfatik sistemi uyarır ve toksinlerin dışarı atılmasını artırır. Ayrıca ölü cilt hücrelerini dökmek ve kir veya tıkanmış gözenekleri temizlemek için de bire birdir. Yumuşak bir kıl fırça kullanın. Ayaklarınızdan fırçalamaya başlayıp, kalbinize doğru fırçalayarak çıkın.

Kendinizi sevin
Kendinize hak ettiğiniz sevgi ve ilgiyi gösterin! "Kendimi çok iyi hissediyorum" veya "Bedenimi seviyorum" gibi ifadeler, pozitif düşünceyi güçlendirmek için çok iyi bir yoldur. Bu ifadeleri yüksek sesle mi yoksa sadece sessiz bir şekilde mi tekrarlayacığınızı kendiniz bilirsiniz, ancak hangisini yaparsanız yapın, günde birkaç defa yaptığınızdan emin olun.

* Kadın Sağlığı Birimi, A.B.D. Sağlık ve İnsani Hizmet Bakanlığı

like-icon
117
PAYLAŞ

INSTAGRAM SAYFAMIZI ZİYARET ET! @KOTEX

Şu anda Instagram feed'i yükleyemiyor. Lütfen Admin'e başvurun.