SOĞUK HAVANIN GETİRDİĞİ MORAL BOZUKLUKLARINI...

Yılın çatlak dudaklar, öksürükler ve soğuk algınlıkları dönemi yine geldi! Ancak karanlık akşamların moralinizi bozmasına izin vermeyin, soğuk havanın doğurduğu moral bozukluklarının en iyi ilacı, akan burnunuzun dibinde olabilir. Tabii ki mutfak çekmecenizde!

Sağlıklı bir beden için doğru terapileri bulmaya gelince, çoğu doğal çözüm zaten çekmecenizdedir ve siz bunun sadece henüz farkına varamamışsınızdır. Dolayısıyla okumaya devam edin ve mutfak çekmecenizdeki hangi öğelerin başka amaçlarla kullanılabileceğini keşfedin. Yemek pişirmek için kullandığınız tipik maddelerin genel hastalıkları ne kadar çok tedavi edebileceğini öğrenince çok şaşıracaksınız. İşin püf noktası, bunların kullanımı ve nasıl hazırlanılacaklarını bilmektir. Kendiniz için bazı doğal çözümleri deneyin:

Kuru cilt
Kuru, kaşıntılı ciltler, banyonuza birkaç büyük avuç dolusu yulaf tanesi ekleyerek rahatlatılabilir. Yulaf, egzama ve iltihap için geleneksel bir tedavidir. Papatya da çok dinlendirici olabilir; gerçekten dinlendirici bir deneyim için banyonuza iki-üç tane çay poşeti ekleyin.

Öksürükler ve aksırıklar
Karanfil, antibakteriyel özellikleriyle tanınır. Nezle veya griptan korunmak için, birkaç tanesini ezin ve papatya veya limon ve bal gibi, en çok sevdiğiniz sıcak baharat çayınıza ekleyin.

Karın ağrısı
Partilerin dönemi tam da gelmişken, bol yiyecek kalp yanmasına ve karın şişmesine neden olabilir. Yumurtanın akı karnınızı rahatlatır ve bu yüzden kalp yanmaları ve hazımsızlık için çok yararlıdır. Şiş karınlar ise, her biri hazım şikayetlerini gideren veya önleyen rahatlatıcı bir fincan nane, zencefil veya rezene çayıyla tedavi edilebilir.

Göz ağrısı
Yorgun, kızarmış parti sabahı gözlerinizi rendelenmiş çiğ bir patates kompresiyle veya bir parça eşarp veya tüle sarılmış bir salatalıkla dinlendirin. Eşarbınız yoksa veya bir tül bulamazsanız, sebze dilimlerini doğrudan kapalı göz kapaklarınızın üstüne koyup bir süre dinlenin. Kısa süre içinde gözleriniz tekrar eski pırıltısına kavuşur.

Çatlak dudaklar
Cildinizden farklı olarak dudaklarınızda, soğuğa ve iç mekanlardaki ısıtıcıların düşük nem oranlarına karşı korunmak için doğal yağlar bulunmaz. Ancak doğal yağ ve mumları kullanarak, önümüzdeki soğuk aylar boyunca yüzünüzü buruşturmadan gülümseme imkanına kavuşacaksınız. Gerçekten nemlendirici doğal bir tedavi için balmumuyla kakao yağını karıştırmanız yeterlidir. Doğal tatlandırıcı yağları da deneyebilirsiniz. Portakal, limon, mandalina, ıhlamur, greyfurt, anason, rezene veya az bir miktar nane deneyin, tatları şahanedir ve bunlar sizin için de çok iyidir!

like-icon
86
PAYLAŞ

INSTAGRAM SAYFAMIZI ZİYARET ET! @KOTEX

Şu anda Instagram feed'i yükleyemiyor. Lütfen Admin'e başvurun.